Reklama

Elektryczne Nissany e-NV200 do wynajęcia we Wrocławiu od listopada

Elektryczne Nissany e-NV200 do wynajęcia we Wrocławiu od listopada

Już od listopada na ulicach Wrocławia pojawią się elektryczne Nissany e-NV200 – poza 10 furgonami będzie można wynająć też 190 elektrycznych Nissanów LEAF.

Wcześniejsze zapowiedzi o wprowadzeniu systemu car-sharingu we Wrocławiu mówiły o początku 2018 roku.

Teraz już wiadomo, że testy pierwszej w Polsce wypożyczalni elektrycznych samochodów są na ukończeniu, a cały system rozpocznie działanie jeszcze w listopadzie 2017 roku.

Reklama

Zobacz też: StreetScooter Work XL – elektryczny Ford Transit we flocie DHL

Wypożyczać pojazdy będzie można w 30 punktach rozsianych na terenie Wrocławia, w tym m.in. placu Solnym czy Ostrowie Tumskim. W tych miejscach będą działać także stacje ładowania akumulatorów do „elektryków”.

Wśród 200 dostępnych na minuty pojazdów 190 sztuk to 5-osobowy Nissan LEAF oraz dostawczy model e-NV200, w którego ładowni można przewieźć dwie europalety o wymiarach 1200×800 milimetrów a ładowność tego furgonu to 770 kilogramów.

Zarówno osobowy LEAF, jak i dostawczy e-NV200 (zdjęcie obok) wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, wspomaganie kierownicy, czy klimatyzację, a osoby korzystające z systemu VOZILLA będą mogły jeździć „elektrykami” nie tylko po Wrocławiu, ale też wyjadą do 10 kilometrów poza jego granice.

Źródło zdjęć: Nissan

Podziel się: