Mercedes Sprinter III generacji na rynku od I połowy 2018 roku

Mercedes Sprinter III generacji na rynku od I połowy 2018 roku

Mercedes zaprezentował oficjalne szkice nowego Sprintera. III generacja największego modelu z gamy Mercedes-Benz Vans zadebiutuje już w I połowie 2018 roku.

W ramach odbywających się w dniach 25-28 września targach North American Commercial Vehicle Show w Atlancie Mercedes zaprezentował oficjalne szkice nowego Sprintera (zdjęcie powyżej).

Zobacz też: Test Mercedesa Sprintera 316 CDI – furgon klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

Według zapowiedzi nowy Sprinter III generacji będzie dostępny z nowoczesnymi układami wspomagającymi kierowcę oraz systemami telematycznymi, które mają być niezwykle pomocne w zarządzaniu flotami pojazdów.

Nowy Sprinter będzie produkowany jak dotychczas w niemieckich zakładach w Dusseldorfie oraz Ludwigsfelde (podwozia pod zabudowę i z fabryczną otwartą skrzynią), a ponadto w amerykańskich zakładach w North Charleston.

Mercedes-Benz Vans już wcześniej potwierdził też, że Sprinter III generacji będzie dostępny z napędem elektrycznym – wersja ta ma być produkowana w fabryce w Düsseldorfie o czym pisałem już TUTAJ.

Pierwsze szkice nowego Sprintera zaprezentowano nieprzypadkowo w USA, bo Stany Zjednoczone to jeden z najszybciej rozwijających się rynków samochodów dostawczych na świecie. Po Niemczech jest to obecnie drugi pod względem wielkości indywidualny rynek sprzedaży dużych samochodów dostawczych.

Zobacz też: StreetScooter Work XL – elektryczny Ford Transit we flocie DHL

Mercedes Sprinter III pojawić się ma w Europie już w I połowie 2018 roku, a następnie wprowadzany będzie na kolejne rynki na innych kontynentach.

Źródło zdjęcia: Mercedes-Benz

Podziel się: