Fabryka Ford Valencia zamknięta – COVID-19 u 3 pracowników

Fabryka Ford Valencia zamknięta – COVID-19 u 3 pracowników

Produkująca m.in. modele Transit Connect fabryka Ford Valencia zamknięta – COVID-19 u 3 pracowników. To spowodowało zawieszenie produkcji w całej Europie.

Od czwartku 19 marca wszystkie zakłady produkujące pojazdy i silniki w Europie zawieszają pracę z powodu sytuacji wywołanej koronawirusem.

Zobacz też: Daimler wstrzymuje produkcję w fabrykach Mercedesa

Reklama

Już wcześniej, bo od poniedziałku 16 marca zamknięte zostały w hiszpańskie zakłady Ford Valencia, gdzie montowane są m.in. dostawcze modele Transit Connect oraz bazujące na tej samej konstrukcji osobowe kombivany Tourneo Custom (zdjęcie obok).

Powodem wcześniejszego zamknięcia zakładu produkującego nie tylko samochody, ale też i silniki było wykrycie u trzech pracowników kilka dni wcześniej koronawirusa COVID-19.

Zobacz też: PSA i Renault zamyka swoje fabryki aut z powodu koronawirusa

Tymczasowe zawieszenie produkcji w większości zakładów Forda w Europie to po części także skutek problemów z dostawami komponentów od poddostawców, ale też ograniczenie działalności niektórych dealerów.

Wstrzymanie produkcji samochodów i silników potrwać może kilka tygodni – przywrócenie pracy nastąpi dopiero, kiedy pozwolą na to warunki.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: