Daimler wstrzymuje produkcję w fabrykach Mercedesa

Daimler wstrzymuje produkcję w fabrykach Mercedesa

Z powodu koronawirusa Daimler wstrzymuje produkcję w fabrykach Mercedesa. Zatrzymanie montażu m.in. dostawczych modeli nastąpi jeszcze w tym tygodniu.

W komunikacie ze środy 18 marca 2020 roku koncern Daimler AG potwierdza, że podjął decyzję o wstrzymaniu znacznej części produkcji w Europie oraz pracy w niektórych działach administracyjnych wstępnie na okres dwóch tygodni.

Zobacz też: Zabudowy na Mercedesie Sprinterze – pomysłowe i lekkie rozwiązania

Reklama

Na zdjęciu tylnonapędowy Sprinter (typoszereg 907) na linii montażowej zakładów Mercedes-Benz Ludwigsfelde.

Zawieszenie produkcji dotyczy fabryk samochodów osobowych, dostawczych i użytkowych Daimlera w Europie i wchodzi w życie w tym tygodniu.

Oznacza to, że stanie także niemiecki zakład w Stuttgarcie, gdzie produkowane są Sprintery oraz fabryka Mercedes-Benz Ludwigsfelde, gdzie powstają m.in. podwozia pod zabudowę oraz fabryczne nadwozia skrzyniowe do „910-tek” oraz „907-mek”.

Zobacz też: Mercedes Vito 2020 – silniki OM 654 i nowe systemy bezpieczeństwa

Proces lakierowania Mercedesa VIto W447 w zakładach w Vitorii (stąd nazwa VIto). Produkowana tam jest także luksusowa V-klasa.

Poza Sprinterem zawieszona zostanie także produkcja modeli Vito oraz V-klasy, które wytwarzane są w hiszpańskich zakładach Mercedesa w miejscowości Vitoria.

Już wcześniej, bo w poniedziałek 16 marca wstrzymana została produkcja we francuskiej fabryce w Maubegue.

To właśnie tam montowane są Renault Kangoo oraz jego konstrukcyjny bliźniak, czyli Mercedes-Benz Citan.

Daimler AG informuje, że wprowadzone działania pomogą firmie przygotować się na okres okresowego niższego popytu i zabezpieczyć finanse.

„Biorąc pod uwagę skalę i tempo rozprzestrzenianie się COVID-19, trudno w tym momencie oszacować wiarygodnie skutki gospodarcze dla koncernu Daimler AG.”

Zarząd koncernu Daimler AG monitoruje sytuację i wraz z rozwojem sytuacji będzie podejmował dalsze działania. Pełne wznowienie funkcjonowania zakładów i fabryk zostanie wznowione, gdy tylko sytuacja ulegnie poprawie.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: