Fiat Doblo przygotowany do kradzieży paliwa wpadł w Rzgowie

Fiat Doblo przygotowany do kradzieży paliwa wpadł w Rzgowie

Biały Fiat Doblo specjalnie przygotowany do kradzieży paliwa wpadł w Rzgowie. Policjanci zatrzymali też dwóch mieszkańców Łodzi korzystających z tego vana.

Funkcjonariusze z komisariatu w Rzgowie otrzymali we wtorek chwilę przed północą zgłoszenie o próbie kradzieży oleju napędowego z ciężarówki. Na jednej ze stacji paliw rzeczywiście policjanci zauważyli, że w jednej z ciężarówek uszkodzony został zamek wlewu paliwa.

Zobacz też: Spuszczali paliwo z ciężarówek – w furgonie było 2000 litrów ropy

Reklama

W trakcie patrolowania „pomp” przy DK 91 i S8 policjanci zauważyli stojącego na zjeździe na inną stację mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Łodzianin twierdził, że czeka na znajomego, z którym ma jechać do swojego miasta, ale nie potrafił podać jego personaliów.

Po sprawdzeniu w bazie SIS (System Informacyjny Schengen) okazało się, że 36-latek z Łodzi miał już wcześniej konflikty z prawem.

W tym samym czasie kryminalni ze Rzgowa, którzy zabezpieczali ciężarówkę z uszkodzonym zamkiem w „kotle” zwrócili uwagę na zaparkowanego nieopodal białego Fiata Doblo.

Zobacz też: Jeżdżąc VW T4 kradł paliwo – łącznie zatankował ponad 94 000 litrów!

Kiedy policjant w cywilu chciał podejść do siedzącego w furgonetce mężczyzny, ten próbował uciec. Zatrzymany szybko 22-latek tłumaczył, że kluczyki dostał od znajomego, który poprosił go, aby podjechał w to miejsce, ale na inne pytania nie chciał odpowiadać.

W ładowni vana znajdował się 1000-litrowy zbiornik z elektryczną pompą zasilaną dwoma akumulatorami oraz kilkunastometrowym wężem.

Obaj łodzianie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: