Jeżdżąc VW T4 kradł paliwo – łącznie zatankował ponad 94 000 litrów!

Jeżdżąc VW T4 kradł paliwo – łącznie zatankował ponad 94 000 litrów!

Policjanci z Gubina zatrzymali 44-latka, który jeżdżąc VW T4 kradł paliwo – łącznie zatankował ponad 94 000 litrów płacąc podrobionymi kartami płatniczymi.

Mieszkający pod Krosnem Odrzańskim 44-latek zatrzymany został w poniedziałek 26 listopada we własnym domu. Jest od podejrzewany o to, że od kwietnia do listopada 2018 roku dokonał łącznie 245 tankowań paliwa za pomocą co najmniej dziesięciu wcześniej podrobionych kart płatniczych.

Zobacz też: 2000 litrów ropy w Sprinterze – Krokodyle wezwały Służbę Celną

Reklama

Do kradzieży paliw dochodziło w trzech miejscowościach na terenie województwa lubuskiego, śląskiego i małopolskiego oraz w pięciu miejscowościach na terenie Włoch.

Policyjni kryminalni z Gubina zabezpieczyli w trakcie zatrzymania niebieskiego Volkswagena T4, który służył mężczyźnie do przestępczego procederu – w ładowni Transportera zamontowany był 1000-litrowy mauzer.

Zobacz też: Zatankował 1000 litrów do Renault Master i odjechał bez płacenia

Ponadto kryminalni zabezpieczyli u 44-latka m.in. ponad 50 kart z paskiem magnetycznym, służący do kopiowania danych z kart skimer, a także kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz komputer.

Według śledczych podejrzany zatankował płacąc podrobionym kartami płatniczymi ponad 94 000 litrów paliwa o wartości przeszło 405 000 złotych.

Do sprawy zabezpieczono majątek podejrzanego na kwotę 40 000 złotych a prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny, do którego sąd się przychylił.

Teraz 44-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim ma charakter rozwojowy.

Za podrobienie kart grozi mężczyźnie kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za oszustwo – co do mienia znacznej wartości – przewidziana przez kodeks karny kara, to pozbawienia wolności od 1. roku do lat 10.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: