2000 litrów ropy w Sprinterze – Krokodyle wezwały Służbę Celną

2000 litrów ropy w Sprinterze – Krokodyle wezwały Służbę Celną

Inspektorzy ITD Opole zatrzymali Mercedesa Sprintera, w którym przewożono bez żadnej dokumentacji dwa mauzery z substancją ropopochodną.

W środę 17 maja inspektorzy ITD Opole z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu prowadzili działania kontrolne na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Sucha.

Wykorzystując system preselekcyjnej wagi wytypowano do sprawdzenia niebieskiego Mercedesa Sprintera. Jak się okazało 3,5-tonowy bus ważył w rzeczywistości 4,3 tony, a dodatkowo kierowca nie miał dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Reklama

Zobacz też: Masterka miała tylko 520 kg ładowności – ważyła 8,2 tony

Poza tym w pojeździe znajdowały się dwa 1000-litrowe zbiorniki DPPL (tzw. mauzery), ale kierowca nie mógł przedstawić żadnych dokumentów związanych z przewożoną w nich substancją ropopochodną.

Ostatecznie inspektorzy ITD ukarali mandatami mężczyznę za przeładowanie auta i brak dowodu rejestracyjnego, a do tego na miejsce wezwano funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu, którzy rozpoczęli dalsze czynności wyjaśniające co do przewożonej substancji oraz wymaganych dokumentów.

Zawezwanie na miejsce Służby Celnej to wynik wprowadzenia w życie 18 kwietnia 2017 roku ustawy dotyczącej monitorowania drogowego przewozu towarów, w tym paliw płynnych bez odprowadzania do budżetu Państwa należnych podatków.

W związku z podejrzeniem nieprawidłowości dotyczących przewożonego ładunku oraz niezgłoszeniem do odpowiedniego rejestru funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli pojazd do dalszych czynności wyjaśniających.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się: