Reklama
stats

Fiat Ducato jak lokomotywa – samochodowy pociąg jechał z Danii

Fiat Ducato jak lokomotywa – samochodowy pociąg jechał z Danii

Patrzę i oczom nie wierzę! Fiat Ducato jak lokomotywa przyciągnął z Danii do Polski łącznie cztery osobówki, z czego dwie z nich były przewożone na lawecie!

Czytelnik Adam podesłał informację, która po raz kolejny utrzymuje mnie w przekonaniu, że Polacy to naród wybrany!

Zatrzymany we wtorek 12 września przez stargardzkich funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego zestaw miał około 26 metrów długości.

Reklama

Zobacz też: Był blaszak jest autolaweta – pomysłowa zabudowa Iveco Daily

Za „lokomotywę” służyła autolaweta z podwójną kabiną na podwoziu Fiata Ducato, która przeciągnęła z Danii do Polski aż cztery osobówki, z czego dwie z nich jechały na lawetach, tzw. szwajcarkach na podwójnych osiach.

A skąd w ogóle taki pomysł? A no z potrzeby! Jak zwykle. Po prostu Citroën C4 Grand Picasso ciągnący lawetę z Hyundaiem i30 (na zdjęciu obok) uległ awarii, więc Polacy zdecydowali się połączyć Dukata z lawetą linką holowniczą z zepsutą Cytryną, która spięta była z z kolejną lawetą.

Tym oto sposobem obaj kierowcy – 45-letni mieszkaniec Ostrołęki i jego 65-letni kolega – zostali zatrzymani przez policjantów na DK nr 10 i trafili po wsze czasy do annałów polskiego internetu.

Za ten popisowy numer mężczyźni otrzymali mandaty na łączną kwotę 1 150 złotych, a funkcjonariusze stargardzkiej „drogówki” zakazali im dalszej jazdy w takiej konfiguracji.

Zobacz też: Ford Transit Custom z silnikiem 1.0 EcoBoost – hybrydowy dostawczak

Co ciekawe, obaj panowie przyznali, że linka holownicza pomiędzy tymi dwoma zaprzęgami wielokrotnie pękała w trakcie kilkuset kilometrowej trasy przez Europę. Ale co tam bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek. Dla niektórych liczy się tylko sława i podziw internetów!

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: