Reklama

Fiat Ducato ze specjalnie przystosowaną do przemytu plandeką

Fiat Ducato ze specjalnie przystosowaną do przemytu plandeką

Straż Graniczna zatrzymała Fiata Ducato ze specjalnie przystosowaną do przemytu plandeką. W skrytce na dachu plandeki ukrytych było 182 000 papierosów.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w miniony weekend zatrzymali na terenie województwa lubuskiego białego Fiata Ducato z zabudową do transportu międzynarodowego.

Zobacz też: Żuk na metan i Mercedes MB100 kabriolet – Grzmiący Rydwan w Gruzji

Reklama

W trakcie kontroli pogranicznicy po zdjęciu plandeki ze skrzyni znaleźli specjalną skrytkę w podwójnym dachu, gdzie było 182 000 sztuk papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość to 124 000 złotych.

Teraz zatrzymanemu 24- letniemu kierowcy busa z województwa lubelskiego za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 316 CDI 4×4 – wywrotka trójstronna (wideo, zdjęcia)

– Użyty do przemytu samochód został zarekwirowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, jako środek użyty do popełnienia przestępstwa – wyjaśnia kapitan Rafał Potocki, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału
Straży Granicznej.

Przypomnieć trzeba tutaj dwa powiedzenia powtarzane w branży transportowej jak mantra: „bus musi latać” oraz „transport się nie opłaca”.

Groźba 3 lat za kratkami i zatrzymany na czas trwania całej sprawy samochód to argumenty, które każą zadać pytanie, czy za to przemyt papierosów się opłaca? Bo zarekwirowany bus na pewno „nie lata”, a wtedy rzeczywiście transport może się nie opłacać…

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: