Fiat Professional podsumowuje 2019 rok w Polsce

Fiat Professional podsumowuje 2019 rok w Polsce

Włoska marka ponownie została liderem krajowego rynku samochodów dostawczych. Fiat Professional podsumowuje 2019 rok w Polsce.

W 2018 roku najwięcej samochodów dostawczych do 3,5 tony DMC sprzedało w Polsce Renault. Teraz w rankingach za 2019 orku Fiat Professional powróciła na pozycję lidera.

Zobacz też: Volkswagen Samochody Dostawcze – podsumowanie roku 2019

Reklama

Łącznie w minionym roku zarejestrowano w Polsce 11 915 sztuk nowych pojazdów dostawczych z gamy Fiat Professional, co jest wynikiem o 11,4% lepszym niż w 2018 roku.

Taki rezultat rejestracji oznacz, że marka Fiat Professional uzyskała 17,1% udziału na polskim rynku lekkich pojazdów użytkowych do 3,5 tony.

Największą popularnością wśród użytkowych Fiatów z homologacją N1 cieszyło się oczywiście Ducato (5484 szt.), które było drugim najczęściej rejestrowanym modelem dostawczakiem w Polsce w 2019 roku (pierwsze miejsce drugi rok z rzędu przypadł Renault Master).

Na drugim miejscu pod względem liczby rejestracji był Fiat Fiorino (3324 szt.), który zarazem został najczęściej wybieranym modelem w swoim segmencie.

Zobacz też: Renault Master liderem rynku samochodów dostawczych w 2019 roku

Kolejnym z gamy dostawczych Fiatów było Doblo (2631 szt.), które jednocześnie uplasowało się na drugim miejscu w kategorii małych samochodów dostawczych w 2019 roku.

Czwarty pod względem popularności model Fiata to Panda Van (243 szt.). Na piątym miejscu pod względem wydanych pojazdów marki Fiat Professional uplasowało się Talento (177 szt.). I co ciekawe, bliźniaczy konstrukcyjnie z Renault Trafic model był o wiele częściej wybierany w wersji osobowej (390 szt.).

Na ostatniom miejscu podsumowania liczby rejestracji na polskim rynku znalazł się pick-up Fullback (54 szt.), który nie zyskał większego zainteresowania klientów i został wycofany z naszego rynku.

Źródło zdjęć: Fiat Professional

Podziel się: