Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Fiat Talento – następca modelu Scudo – będzie produkowany we francuskim zakładzie Sandouville razem z Renault Trafic, Oplem Vivaro i Nissanem NV300.

Produkcja Talento rozpocznie się jeszcze w 2016 roku w Sandouville, gdzie montowany jest już Renault Trafic oraz Opel Vivaro. W tym roku wystartuje tam też seryjna produkcja kolejnego bliźniaczego dostawczaka – Nissana NV300.

Zobacz też: Nissan NV300 już w 2016 roku na rynku

Reklama

Najnowszy model marki Fiat Professional ma oczywiście inny pas przedni dopasowany do aktualnej linii stylistycznej marki. Do tego kilka znaczków na zewnątrz i w kabinie, które umożliwią odróżnienie Fiata od innych czworaczków.

Fiat Talento – poza wersjami użytkowymi – będzie również dostępny w wersjach osobowych, a pod jego maskę trafi prawdopodobnie dokładnie ta sama gama silników, która montowana jest w wyżej wymienionych autach.

Podstawę stanowić będzie wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1598 ccm z 16-zaworową głowicą, która w najsłabszej konfiguracji wyposażona będzie w jedną turbosprężarkę o zmiennej geometrii. W odmianie z podwójnym turbo silnik 1.6 generować będzie nawet 145 koni mechanicznych.

Fiat Ducato Talento produkowany był w latach 1989-1994.
Fiat Ducato Talento produkowany był w latach 1989-1994.

Oznaczenie modelu Talento (z włoskiego talent) pochodzi od starożytnej jednostki pieniężnej, ale to także nawiązanie do I generacji Fiata Ducato, którego najkrótsza odmiana nosiła właśnie taką nazwę.

Produkowane w latach 1989-1994 auto miało skrócony rozstaw osi z 2929 mm do 2315 mm i występowało w dwóch wersjach silnikowych: benzynowej 2.0/75 KM i z wolnossącą jednostką Diesla o pojemności 1.9/71 KM. Co ciekawe włoski koncern zdecydował się wypuścić odmiany z zabudową skrzyniową i z podwoziem do zabudowy, która często była wykorzystywana jako baza na kampera. Następcą Fiata Ducato Talento zostało Scudo, więc można powiedzieć, że historia zatoczyła pewne koło…

Źródło zdjęć: Fiat Professional

Podziel się: