Reklama

Renault nie chce już produkować dla Fiata modelu Talento

Renault nie chce już produkować dla Fiata modelu Talento

Grupa Renault kończy współpracę z FCA Sandouville dotyczącą produkcji FIata Talento we francuskiej fabryce w Sandouville.

Clotilde Delbos, zastępczyni dyrektora generalnego i dyrektor finansowa Grupy Renault, poinformowała, że francuski koncern szuka już nowego partnera do współpracy przy produkcji średniej wielkości samochodów dostawczych.

Zobacz też: Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Reklama

Produkowany w Sandoville od 2016 roku Fiat Talento to konstrukcyjny klon Renault Trafic X82 z tymi samymi zespołami napędowymi.

Występujący w także na polskim rynku dostawcze wersje Talento nie cieszyły się większym zainteresowaniem.

Model ten był dopiero na piątym miejscu pod względem wydanych pojazdów marki Fiat Professional w 2019 roku (za Ducato, Fiorino, Doblo, Panda Van) – łącznie wydano 177 egzemplarzy Talento z homologacją N1.

Nieco lepiej radziły sobie Talento w wersji pasażerskiej – w ubiegłym roku wydano w Polsce 390 sztuk takich pojazdów z homologacją M1.

Zastanawiająca jednak jest jedna rzecz: skoro Renault wypowiada umowę w przypadku Talento, to niebawem powinno także zainteresować się Oplem Movano – model ten montowany jest razem z Renault Master w fabryce Batilly…

Bo przecież niedługo FCA (właściciel Fiata) oraz PSA (właściciel marki Opel) połączyć mają siły zyskując razem czwartą światową pozycję wśród producentów samochodów.

Źródło zdjęć: Fiat

Podziel się: