Reklama

1,59 zł za litr LPG – rekordowo niskie ceny autogazu

1,59 zł za litr LPG – rekordowo niskie ceny autogazu

W tym tygodniu zanotowano spadek niemal wszystkich cen paliw. Olej napędowy jest tańszy o 2 grosze, ale rekordy bije autogaz.

Analitycy portalu e-petrol.pl podają, iż aktualnie na polskich stacjach paliw litr ON kosztuje średnio 3,92 zł, czyli o 2 grosze mniej niż w zeszłym tygodniu. Z kolei przeciętna cena 95-oktanowej benzyny bezołowiowej utrzymuje się na niezmienionym poziomie 4,09 zł/l.

Zobacz też: Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Reklama

Największe powody do radości mają kierowcy pojazdów użytkowych z zamontowaną instalacją gazową. Obecnie litr LPG kosztuje średnio w kraju 1,59 zł, co oznacza, że w ciągu tygodnia to paliwo potaniało o kolejne 2 grosze. Tak niskiej ceny gazu portal e-petrol.pl nie zanotował od czasu rozpoczęcia prowadzenia badań cen na stacjach paliw, czyli od 2006 roku.

Najtańszym regionem – zarówno pod względem średniej ceny oleju napędowego jak i benzyny Pb95 – jest w tym tygodniu województwo lubelskie (odpowiednio 3,84 zł oraz 4,02 zł/l). Po kolejny z rzędu najmniej za litr autogazu zapłacimy w województwie świętokrzyskim (średnio 1,52 zł).

Źródło zdjęcia: Shell

Podziel się: