Ukradł Opla Vivaro do przewozu niepełnosprawnych dzieci

Ukradł Opla Vivaro do przewozu niepełnosprawnych dzieci

Porzucił busa, bo nie mógł go sprzedać – policjanci z Elbląga zatrzymali mężczyznę, który ukradł Opla Vivaro do przewozu niepełnosprawnych dzieci.

Złodzieje samochodów to zawód cieszący się małym prestiżem wśród reszty społeczeństwa. Jednak i w tej grupie przestępców są tacy, którzy zasługują na szczególne potępienie. Tak jak w poniższym przypadku.

Zobacz też: Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Reklama

Na przełomie kwietnia i maja spod jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu skradziono Opla Vivaro, który służył do przewozu niepełnosprawnych dzieci. W tej sprawie kryminalni zatrzymali 16 maja karanego już wcześniej 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież zaginionego busa.

Policjanci znaleźli także porzucone we Władysławowie pod Elblągiem auto, które miało zamalowane boczne oznaczenia wskazujące na jego przeznaczenie. Według ustaleń śledczych pojazd został porzucony, bo złodziej nie mógł znaleźć na niego kupca.

Na wniosek policji i prokuratury w piątek 19 maja, sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, pozwoliły przedstawić mu zarzut kradzieży z włamaniem i teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: