Reklama

Fiat Fiorino przeszedł lekki facelifting

Fiat Fiorino przeszedł lekki facelifting

Fiat Fiorino III generacji przeszedł małą kurację odświeżającą. Mały dostawczak m.in. zyskał nowy przód, a silniki spełniają teraz normę Euro 6.

Samochody użytkowe przechodzą modernizację o wiele rzadziej niż ma to miejsce w przypadku pojazdów osobowych. Produkowany od 2007 roku w tureckiej fabryce Fiorino przez dziewięć lat sprzedał się w liczbie ponad 370 tys. sztuk. Teraz jednak przyszła pora na odświeżenie swojego małego miejskiego modelu marki Fiat Professional.

Z zewnątrz miejski dostawczak wyróżnia się m.in. przeprojektowanym przednim zderzakiem i osłoną chłodnicy, czy innymi wzorami kołpaków.

Reklama

Zobacz też: Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

W środku zmiany też nie były znaczne. W rach faceliftingu przeprojektowano zestaw cyferblatów, koło kierownicy i gałkę zmiany biegów. Fiorino można będzie już zamówić z centralnym 5-calowym ekranem dotykowym, nawigacją, czy cyfrowym radiem.

Pod maską Fiata Fiorino trafią znane już wcześniej jednostki napędowe, które teraz spełniać będą normę emisji spalin Euro 6. Wysokoprężny silnik 1.3 16v MultiJet dostępny będzie w odmianie 80 i 95 KM.

Ofertę ciągle uzupełnia benzynowy motor 1.4 8V o mocy 77 KM, który dostępny będzie dalej z instalacją CNG. W przypadku zasilania metanem Fiat Fiorino ma całkowity zasięg wynosi około 1 000 kilometrów (z czego 310 km na metanie), chociaż silnik przy spalaniu CNG generuje już tylko 70 KM.

Źródło zdjęć: Fiat

Podziel się: