Reklama
stats

Nissan NV300 – oficjalne zdjęcie kolejnego z dostawczych czworaczków

Nissan NV300 – oficjalne zdjęcie kolejnego z dostawczych czworaczków

Nissan NV300 to czwarte wcielenie dostawczego pojazdu z francuskiej fabryki w Sandouville, gdzie powstaje też Renault Trafic, Opel Vivaro i Fiat Talento.

Nissan NV300 to użytkowy pojazd należący do segmentu średnich pojazdów dostawczych, które go produkcja rozpoczęła się już we francuskich zakładach Renault w Sandouville.

Od dwóch lat produkowana jest tam już III generacja Renault Trafic (typoszereg X82) i bliźniaczy konstrukcyjnie Opel Vivaro, który wytwarzany jest też w zakładach General Motors w angielskiej fabryce w Luton. Od 2016 roku z francuskich linii montażowych w Sandouville zjeżdżać też zaczął Fiat Talento będący następcą modelu Scudo.

Reklama

Zobacz też: Fiat Talento – następca Scudo z fabryki Renault

Nissan NV300 ma być objęty ogólnoeuropejską gwarancją na okres 5 lat lub 160 tysięcy kilometrów (w zależności co nastąpi pierwsze). Poza tym auto nie będzie się różnić technicznie od swoich konstrukcyjnych bliźniaków. Po maską pracować będzie turbodiesel o pojemności 1 598 ccm w wersjach z jedną (95 i 120 KM) lub dwoma turbosprężarkami (125 oraz 145 KM).

Zobacz też: Nissan NV300 już w 2016 roku na rynku

W kwestii stylistyki Nissan NV300 otrzyma charakterystyczny grill w kształcie litery „V” nawiązujący m.in. do osobowych modeli Qashqai, czy X-Trail, ale też będący znakiem rozpoznawczym m.in mniejszego dostawczaka NV200.

Zobacz też: Nissan NV200 1.5 dCi – mały van z dużą paką (wideo, zdjęcia)

We wnętrzu nie znajdziemy większych zmian względem bliźniaczych modeli z Sandouville. W kabinie wśród elementów wyróżniających NV300 znajdzie się na pewno inne logo na kierownicy. Ceny, jak i szczegółowe specyfikacje nowego dostawczego modelu Nissana nie są jeszcze znane.

Źródło zdjęcia: Nissan

Podziel się: