Fiat Toro na ulicach Bielska-Białej – to pick-up z Ameryki Łacińskiej

Fiat Toro na ulicach Bielska-Białej – to pick-up z Ameryki Łacińskiej

Biały Fiat Toro na ulicach Bielska-Białej sprawdzał na testach drogowych tamtejszy Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL.

Przez pewien czas po ulicach Bielska-Białej jeździ mały pick-up na czerwonych tymczasowych tablicach rejestracyjnych. Ten samochód to produkowany w Brazylii Fiat Toro i – z tego co udało mi się ustalić – jest on przedmiotem testów w Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL.

Zobacz też: Fiat Professional w Polsce – podsumowanie 2018 roku

Reklama

Dostępny od 2015 roku wyłącznie na południowoamerykański rynek model wykorzystuje płytę podłogową Jeepa Renegade a jego charakterystycznym elementem jest dwuskrzydłowa tylna burta paki.

Aktualnie białe Toro trafiło podobno na hamownię, aby po jakimś czasie ponownie pojawić się na ulicach Bielska-Białej.

Zobacz też: Test: Mitsubishi L200 2.4 DID 181 KM – dobrze to jeździ (wideo, zdjęcia)

Czy to oznacza, że ten mający około 1000 kg ładowności pick-up ma szansę poszerzyć gamę modelową Fiat Professional w Polsce? Raczej nie.

Bielski instytut niejednokrotnie przeprowadzał już m.in. dla Fiata testy drogowe różnych modeli sprawdzając nowe rozwiązania i podzespoły w nich zastosowane.

Zresztą taki Toro nieco dublowałby się z dostępnym na naszym rynku Fiatem Fullback, chociaż bliźniak Mitsubishi L200 zdecydowanie nie przypadł do gustu polskim klientom 😉 Przez cały 2018 rok wydano polskim klientom tylko 35 egzemplarzy tego 1-tonowego pick-upa…

Źródło zdjęć: Przemek, Fiat

Podziel się: