Reklama
stats

Fiaty Ducato także z zakładu Stellantis Gliwice

Fiaty Ducato także z zakładu Stellantis Gliwice

To już pewne! Elektryczne Fiaty Ducato niebawem będą seryjnie produkowane w zakładach Stellantis Gliwice.

Pisałem nie tak dawno, że śląska fabryka koncernu Stellantis chce rozpocząć też wytwarzanie elektrycznych wariantów typoszeregu X250.

Nie do końca było jasne, czy poza elektrycznymi wariantami wytwarzanych tam Peugeotów Boxerów, Citroenów Jumperów oraz Opli Movano dołączy także Fiat Ducato. Teraz już wiadomo, że i Ducato będzie wytwarzane w zakładach Stellantis Gliwice.

Reklama

W połowie listopada przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczna S.A. wizytowali fabrykę dużych pojazdów dostawczych w Gliwicach, gdzie zaprezentowano m.in. gotowego Fiata E-Ducato.

Jeśli mnie wzrok nie myli, to po lewej stronie zdjęcia widać obudowę baterii trakcyjnej, która montowana będzie pod podłogą X250.

Wiadomo też już, że wszystkie elektryczne vany bazujące na typoszeregu X250 mają być wyposażone w baterię trakcyjną o pojemności 110 kWh. Do napędu służyć ma elektryczny silnik o mocy mocy 270 KM i generujący 410 Nm.

Ciągle jednak nie potwierdzono oficjalnie czy Fiaty Ducato z turbodieslami pod maską także będą montowane w zakładach Stellantis Gliwice.

Ale chyba wraz z unifikacją jednostek napędowych w całej gamie X250 (od 2024 roku wraz z modernizacją wszystkich klonów X250) nie będzie już to stanowiło problemu, bo gama turbodiesli bazować ma tylko na jednostce o pojemności 2184 ccm, a z oferty wycofany zostanie montowany w Boxerze, Jumperze i Movano silnik o pojemności 2179 ccm.

Źródło zdjęć: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Podziel się: