Reklama

Ford Transit 3.7 V6 Ti-VCT z instalacją LPG do kupienia na otomoto.pl

Ford Transit 3.7 V6 Ti-VCT z instalacją LPG do kupienia na otomoto.pl

Czytelnik Maciek ma na sprzedaż amerykańskiego Forda Transita 3.7 V6 Ti-VCT. Biały furgon z instalacją LPG jest do kupienia na otomoto.pl.

Kilka dni temu napisałem o amerykańskim odpowiedniku Fiata Ducato i artykuł ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród komentarzy pod postem na Facebooku znalazł się ten Maćka, który akurat na sprzedaż ma… amerykańskiego Transita z 2017 roku i także jest napędzany benzynową „V6-tką”.

Pomyślałem, że ja napiszę o jego furgonie i może pomogę znaleźć nowego nabywcę, a przy okazji przedstawię kilka danych, które mogą być odpowiedzią na pytania związane np. z kosztami użytkowania takiego nieco egzotycznego w polskich warunkach vana.

Reklama

Zobacz też: RAM ProMaster 2022 – nowa deska rozdzielcza i 9-biegowy automat

Benzynowy wolnossący silnik ma pojemność 3726 ccm i osiąga 278 KM przy 6000 obr./min. a maksymalny moment obrotowy dochodzi do 353 Nm przy 4000 obr./min.

Napęd przekazywany jest na tylną oś, także taki van może dać sporo frajdy z jazdy (jak się oczywiście umie w „dryfty”).

W ramach ciekawostki można dodać, że ta „V6-tka” ze zmiennymi fazami rozrządu z niezależnym sterowaniem obu wałków montowana też była m.in. w Fordzie Mustangu czy Fordzie F-150.

Maciek sprzedający amerykańskiego Transita 3.7 V6 Ti-VCT zajmuje się serwisem i sprzedażą rowerów, więc furgon nie miał ciężkiej roboty. Warto jednak wiedzieć, że biała „blaszka” ma DMC na poziomie 3200 kg a ładowność w dowodzie rejestracyjnym to 1067 kg.

Na nalepce znamionowej podano, że ten egzemplarz ma DMC na poziomie 3901 kg a opony na obu osiach powinny mieć nietypowy jak na europejskie standardy rozmiar 235/65R16C o indeksie nośności 119 (1360 kg).

Zobacz też: Amerykański Nissan Navara D40 z przebiegiem ponad 1 600 000 km

Widlasta „szóstka” otrzymała w maju tego roku instalację gazową, która kosztowała 5000 złotych. Gdyby nie ona, trzeba by liczyć się ze spalaniem Pb95 na poziomie 15-16 litrów, natomiast zużycie autogazu oscyluje w granicach 18-20 litrów.

O komfort jazdy dba 6-stopniowa automatyczna przekładnia, kamera cofania czy tempomat. Do tego po prawej stronie nadwozia nie znajdziemy przesuwnych drzwi a takie dwuskrzydłowe zwane w USA jako barn-door, a więc dosłownie drzwi od stodoły 😉

Reasumując, można by rzec, że jeśli szukasz nietypowej „blaszki” z silnikiem z Mustanga i drzwiami niczym w kultowym Volkswagenie T1 z 1950 roku, to taki amerykański Transit V6 może być dobrym rozwiązaniem.

I na koniec tradycyjnie: jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym Transitem, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: Maciek

Podziel się: