Ford Transit jak taran – złodzieje okradli sklep z elektroniką (WIDEO)

Ford Transit jak taran – złodzieje okradli sklep z elektroniką (WIDEO)

Skrzyniowy Ford Transit jak taran rozbił witrynę jednego ze sklepów w Mławie, po czym złodzieje ukradli z jego wnętrza sprzęt o wartości 50 tys. złotych.

Do kradzieży doszło w sobotnią noc 31 grudnia 2016 roku. Złodzieje wykorzystali do sforsowania frontowych drzwi skradzionego wcześniej Forda Transita.

Na upublicznionym przez organy ścigania nagraniu widać, jak skrzyniowy Transit uderza w witrynę sklepu ze sprzętem RTV-AGD, po czym sześć zamaskowanych osób wynosi z wnętrza lokalu telewizory i laptopy o wartości 50 tys. złotych.

Reklama

Zobacz też: Skrzyniowy Ford Transit bohaterem drugiego planu

Prowadzący śledztwo funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mławie proszą o pomoc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa. Informacje można przekazać dzwoniąc pod numer: 23 654 72 56, 23 654 72 37 albo w formie elektronicznej pisząc na adres kppmlawa@ra.policja.gov.pl.

Na powyższym przykładzie widać, że pojazdy dostawcze to bardzo uniwersalne auta. Z jednej strony taki skrzyniowy Transit służyć może np. na budowie, a po pracy (i kradzieży) przyda się chcącym obrabować sklep przestępcom.

Zobacz też: GAZ Gazela z kontrabandą papierosów ukrytych w zbiornikach na gaz

O wiele częściej jednak dostawczaki służą do przemytu drobnej kontrabandy papierosów przez granicę, a takie wykorzystanie busa, niczym z amerykańskiego filmu to raczej rzadko spotykana w naszym kraju sytuacja.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: