Reklama

Gazelą próbował uciekać przed ITD – miał zakaz prowadzenia pojazdów

Gazelą próbował uciekać przed ITD – miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na widok patrolu ITD kierujący Gazelą zawrócił, ale szybko został dogoniony przez inspektora na motocyklu, który doprowadził go do punktu kontrolnego.

W środę 5 lipca opolscy inspektorzy wprowadzili na drodze krajowej nr 94 działania kontrolne przy użyciu wagi preselekcyjnej. Jednym z wytypowanych do sprawdzenia pojazdów była biała Gazela z zabudową skrzyniową należącą do jednej z firm remontowo-budowlanych z okolic Strzelec Opolskich.

Zobacz też: GAZ Gazela z kontrabandą papierosów ukrytych w zbiornikach na gaz

Reklama

Próbujący zatrzymać auto inspektor nie zdążył jednak podać sygnału do zatrzymania, bo kierujący Gazelą zawrócił pojazd i pojechał w przeciwnym kierunku. Szybko jednak został on dogoniony przez inspektora na służbowym Kawasaki GTR 1400, który doprowadził busa do punktu kontrolnego.

Szybko się okazało, dlaczego mężczyzna chciał uniknąć spotkania z „Krokodylami” – miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2017 roku. Do tego 3,5-tonowa Gazela była przekroczone DMC o 500 kilogramów.

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

Teraz kierujący busem odpowie za złamanie sądowego zakazu, a do tego inspektorzy ukarali go mandatem za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Źródło zdjęcia: WITD Opole

Podziel się: