Reklama

Ford Transit z nowym podwoziem i większą o 200 kg ładownością

Ford Transit z nowym podwoziem i większą o 200 kg ładownością

Niska i lekka baza do zabudowy! Niebawem w salonach pojawi się Ford Transit z nowym podwoziem i większą o 200 kg ładownością.

Już niedługo w autoryzowanych salonach Forda będzie można zamówić nowe szkieletowe podwozie do zabudowy na bazie Transita VII generacji.

Wiadomo przecież, że mała popularność Transita w transporcie do 3,5 tony to po części wina wysokiej masy własnej tego modelu.

Reklama

Zobacz też: „Międzynarodówka” jak kamper – Ford Transit z oryginalną plandeką

Nowa platforma do zabudowy, która będzie teraz oferowana w Europie przez Forda dla modelu Transit, to nie tylko lżejsza o 200 kg masa pojazdu, co przedkłada się na większą ładowność, ale i mniejsze zużycie paliwa.

W porównaniu do przednionapędowego podwozia do zabudowy nowe szkieletowe podwozie to też niższy o 100 mm próg załadunku.

Klienci będą mogli wybrać 3 różne długości rozstawu osi, aby dopasować je do różnych typów nadwozia. Wszystkie wersje oferowane będą z 3,5-tonową dopuszczalną masą całkowitą.

Dzięki niezabudowanej ścianie grodziowej firmy zabudowujące będą mogły z łatwością zamontować z tyłu np. kontener z przeznaczeniem dla kurierów, dla których szybka komunikacja na linii kabina auta-ładownia to oszczędność nawet kilkudziesięciu minut dziennie.

Zobacz też: 2.0 EcoBlue – nowy silnik dla Forda Transita

Nowe podwozie szkieletowe Transita oferowane będzie z silnikami 2.0 EcoBlue o mocy 130 KM lub 170 KM, które zblokowane zostaną z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub „automatyczną” przekładnią o identycznej liczbie przełożeń.

Jak na razie polskie przedstawicielstwo Forda nie podało cen nowego podwozia pod zabudowę.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: