Reklama

Ford Transit za 900 000 zł. To mobilne laboratorium Straży Miejskiej

Ford Transit za 900 000 zł. To mobilne laboratorium Straży Miejskiej

Straż Miejska w Łomży odebrała Forda Transit za blisko 900 000 zł. To mobilne laboratorium do badania jakości powietrza i wody.

Częstochowska firma FC Auto System wykonała w ostatnim czasie zabudowę na Fordzie Transicie L3H3 dla Straży Miejskiej w Łomży. Pojazd kosztował 896 900,00 zł brutto a pieniądze pochodziły z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Mobilne laboratorium nazywane potocznie „smogobusem” wyposażone zostało w urządzenia techniczno-pomiarowe oraz pojemniki do pobierania próbek.

Reklama

W skład zestawu pomiarowo-badawczego wchodzą m.in. monitor pyłu zawieszonego w powietrzu, który może wykrywać potencjalne zagrożenia pochodzące z powietrza czy oraz przenośny detektor wielogazowy z funkcją odczytu siarkowodoru, tlenku azotu, tlenku węgla i lotnych związków organicznych. Do tego obsługa pojazdu będzie mogła także dokonać pełnej analizy z pobranych próbek wody.

W tylnej części Transita znajduje się także agregat prądotwórczy, a na wewnętrznej części drzwi skrzydłowych umieszczono sekcję sanitarną, która składa się ze zbiornika na wodę, uchwytu na papierowe ręczniki oraz dozownik na mydło.

W środkowej części pojazdu zamontowano m.in. komputery i monitory oraz szafki z blatem a także manipulator do sterowania kamerą wyposażoną w 30-krotny zoom. Na dachu znalazł się wysuwany na wysokość 6 metrów od podłoża maszt, na którym znajduje się wspomniana kamera.

Samochód oczywiście otrzymał odpowiednie oklejenie i belkę dachową LED w kolorze niebieskim – wszystko zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Źródło zdjęć: Ford Polska

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dziewiętnaście =