Reklama
stats

Ford Transit znaczył teren. Olejem zbrukał sprzęt ITD

Ford Transit znaczył teren. Olejem zbrukał sprzęt ITD

Zatrzymany na DK 94 dostawczy Ford Transit znaczył teren płynami eksploatacyjnymi, m.in. olejem silnikowym zbrukał sprzęt ITD.

W poniedziałek 22 maja na drodze krajowej 94 nieopodal Godzieszowa w powiecie bolesławieckim inspektorzy ITD zatrzymali pojazd do kontroli Forda Transita.

Autem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony przewożona był minikoparka, jednak w komunikacie WITD Wrocław nie ma słowa o przekroczeniu DMC Transita.

Reklama

Jak widać na zdjęciu wykonanym przez inspektorów ITD, kontrolowany dostawczak miał spory problem z wyciekami płynów eksploatacyjnych.

Dolnośląscy „Krokodyle” wykorzystali w tym wypadku Mobilną Linię Diagnostyczą, która pozwala na wykrycie niemal wszystkich usterek w każdym pojeździe do 40 ton DMC.

W trakcie kontroli weryfikowano stan techniczny dostawczego Forda i stwierdzono m.in. wycieki oleju z silnika, niesprawny hamulec postojowy a także uszkodzone przednie zawieszenie.

Do tego inspektorzy zauważyli korozję na elementach konstrukcji nośnej Transita.

Ostatecznie zatrzymany został dowód rejestracyjny auta i wydano zakaz dalszej jazdy. Ponadto kierowcę dostawczaka ukarano mandatem karnym.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: