Reklama

Skradziony Ford Transit odzyskany pod Wieruszowem

Skradziony Ford Transit odzyskany pod Wieruszowem

Dzięki sprawnej akcji policjantów skradziony we Wrocławiu Ford Transit został odzyskany pod Wieruszowem. Zatrzymanemu grozi do 10 lat.

W czwartek 22 lutego na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że drogą wojewódzką 482 porusza się skradziony na terenie Wrocławia Ford Transit.

Oficer dyżurny wysłał we wskazany rejon funkcjonariuszy „drogówki” i cały czas był w kontakcie ze zgłaszającym, który cały czas monitorował trasę przejazdu Transita.

Reklama

W wyniku działań policjantów z Wieruszowa i funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, już kilkanaście minut od zgłoszenia na jednym z parkingów między zaparkowanymi pojazdami ciężarowymi zauważono skradzionego busa.

Pojazdem kierował 38-letni mieszkaniec Wrocławia, który tłumaczył się, że Transit to firmowe auto a on zatrzymał się właśnie aby coś zjeść.

Kierujący Transitem został zatrzymany, a następnie przekazany policjantom z Wrocławia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów warty 165 000 złotych pojazd został odzyskany i wrócił do właściciela.

Ostatecznie 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem – teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Do tego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − cztery =