Reklama

Skradziony w Polsce Fiat Ducato odzyskany w Hrebennem

Skradziony w Polsce Fiat Ducato odzyskany w Hrebennem

Na przejściu w Hrebennem pogranicznicy odzyskali skradzionego Fiata Ducato. Dalsze postępowanie prowadzą policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

Przez pierwsze 29 dni 2023 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 1 mln złotych.

Wśród nich znalazł się skradziony Fiat Ducato z 2018 roku, którym w niedzielę 29 stycznia chciał wyjechać furgonem na Ukrainę 48-letni mężczyzna.

Reklama

W trakcie kontroli granicznej na przejściu w Hrebennem polscy pogranicznicy zwrócili uwagę na ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.

Dalsze czynności funkcjonariuszy Straży Granicznej pozwoliły ustalić, że biała „blaszka” jest poszukiwana, jako pojazd skradziony z terytorium Polski.

Ostatecznie 48-letni Polak nie mógł kontynuować dalszej podróży a sam pojazd wyceniony na 100 000 złotych został zabezpieczy.

Teraz w tej sprawie zostało wszczęte postepowanie przygotowawcze a dalsze czynności dotyczące tego zdarzenia prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: