Reklama

Ford zbuduje dużego dostawczaka i pick-upa dla Volkswagena

Ford zbuduje dużego dostawczaka i pick-upa dla Volkswagena

W ramach aliansu obu marek już wiadomo, że Ford zbuduje dużego dostawczaka i pick-upa dla Volkswagena, który zajmie się z kolei małym miejskim vanem.

Już w połowie 2018 roku pisałem o tym, że Volkswagen AG i Ford Motor Company planują połączyć siły przy projektowaniu i produkcji wspólnych samochodów dostawczych.

Zobacz też: Volkswagen i Ford chcą wspólnie produkować auta dostawcze

Reklama

W poniedziałek 15 stycznia 2019 roku oficjalne komunikaty obu koncernów potwierdziły, że do 2022 roku Ford opracuje i wyprodukuje wspólnego dla obu marek średniej wielkości pick-upa, który oferowany ma być na całym świecie.

W ramach dalszej unifikacji gamy modelowej Ford zaprojektuje i wdroży do produkcji nowy model dużego dostawczego pojazdu na europejskie rynki. Z kolei Volkswagen zajmie się rozwojem i budową małego miejskiego vana.

Prawdopodobnie najnowszy Ford Transit będzie produkowany w  tureckich zakładach w Koaceli wraz z bliźniaczym odpowiednikiem VW Craftera.

Czy wybudowana od podstaw fabryka Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią, którą oficjalnie otwarto w październiku 2016 roku także zajmie się produkcją kolejnego wcielenia Craftera?

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Z kolei Volkswagen, który w ramach aliansu z Fordem, zająć się ma małymi miejskimi dostawczakami, najpewniej będzie rozwijać w tym kierunku gamę Caddy. Już od pewnego czasu trwają prace nad rozbudową zakładów Volkswagen Poznań w Antoninku, gdzie od 2020 roku wytwarzana będzie V generacja VW Caddy.

Źródło zdjęć: Ford, Volkswagen

Podziel się: