Reklama

Hot Rod z silnikiem od Żuka i mostem napędowym z Lublina III

Hot Rod z silnikiem od Żuka i mostem napędowym z Lublina III

W serwisie Allegro pojawił się bardzo ciekawy Hot Rod z silnikiem od Żuka za 9 550 zł. Nie dziwi więc, że ten pick-up w stylu rat został już sprzedany.

Po pierwsze trzeba pogratulować twórcy pomysłu, bo stworzenie samochodu własnej konstrukcji zawsze wymaga sporej wiedzy, ale też i ogromu pracy.

Kabina tego pick-upa’a pochodzi od cieżarowego ZIŁ-a 157 ,ale została ona obniżona i przedłużona. Rama to w znacznej mierze pochodzi od Chevroleta Blazera, ale silnik to tylko 70-konny motor wprost z Żuka. Przednie koła także pochodzą od tego polskiego dostawczaka, ale z polskich części konstruktor wykorzystał też most napędowy od Lublina III.

Reklama

Zobacz też: Używany Mercedes Vito 109 CDI W639 – furgon w wersji Long (zdjęcia)

Z ogłoszenia, do którego bezpośredni link znajduje się TUTAJ dowiedzieć się też można, że autor widocznego na zdjęciach pick-up’a jest w trakcie prac na kolejnym projektem. Tym razem do napędu posłuży już widlasta „ósemka”, czyli jedyny słuszny w przypadku Hot Rod’a silnik, ale sporo części – jak przednie lampy, przekładnia kierownicza z samym „kółkiem” – również będą zaadoptowane z Żuka.

Źródło zdjęć: Allegro

Podziel się: