Hyundai H350 z silnikami spełniającymi normę Euro 6

Hyundai H350 z silnikami spełniającymi normę Euro 6

Hyundai H350 otrzymał silniki Euro 6 z systemem SCR i płynem AdBlue. Do tego dostawczy Hyundai pojawi się na kolejnych europejskich rynkach.

Hyundai H350 produkowany jest od maja 2015 roku w tureckich zakładach w Bursie. Dostawczy Hyundai od tamtej pory sprzedawany był tylko w 9 europejskich krajach – poza po Polską w Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Turcji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Teraz ma się to zmienić, bo lista krajów, gdzie będzie można będzie zakupić H350 wzrośnie o kolejne 5 rynków (Rumunię, Bułgarię, Danię, Węgry i Portugalię).

Reklama

Zobacz też: Iveco Daily z nowymi silnikami Euro 6

Jak wiadomo, od 1 września 2016 roku nowe pojazdy dostawcze do przewozu towarów (z homologacją N1 i N2) objęte zostaną normą emisji spalin Euro 6. Co prawda auta dostawcze z jednostkami Euro 5 będzie można rejestrować jeszcze do 31 sierpnia 2017 roku, ale większość producentów zdecydowanie wcześniej wprowadza do swojej oferty zmodernizowane bądź całkowicie nowe silniki z Euro 6.

Nie inaczej jest w przypadku Hyundaia. Model H350 dalej zamówić można z 2.5-litrowymi silnikami CRDi o mocy 150 lub 170 KM, które napędzają tylną oś. Turbodiesle, aby mogły spełniać normy Euro 6 wyposażono jedynie w system SCR z wtryskiem płynu AdBlue.

Źródło zdjęcia: Hyundai

Podziel się: