Reklama
stats

Hyundai H350 we flocie 73. Tour de Pologne

Hyundai H350 we flocie 73. Tour de Pologne

W dniach 12-18 lipca 2016 roku odbędzie się 73. edycja wyścigu Tour de Pologne. Tak jak rok temu w obsłudze imprezy pomagać będzie dostawczy Hyundai H350.

Tour de Pologne jest największą cyklicznie organizowaną imprezą sportową w Polsce. Podczas 73. edycji wystartuje osiemnaście najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams oraz siedem drużyn z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. Łącznie na starcie pojawić się ma aż 200 kolarzy, którzy w ciągu siedmiu dni peleton pokonają 1 168 kilometrów podzielonych na siedem etapów.

Oprócz tego Hyundai Motor Poland, który jest oficjalnym partnerem 73. Tour de Pologne przekazał flotę 57 samochodów do obsługi logistycznej tego największego wyścigu kolarskiego w Polsce.

Reklama

Tak jak i rok temu we flocie pojazdów służących do obsługi wyścigu pojawi się dostawczy Hyundai H350 i będzie on miał za zadanie transportowanie kolarskiego sprzętu. Poza użytkowym modelem H350 we flocie TdP znalazły się także osobowe modele Tucson, i40, Santa Fe, a do dyspozycji gości specjalnych oraz dyrektora wyścigu przez cały czas trwania wydarzenia będą dwie sztuki Hyundai’a Genesis – flagowej limuzyny tej marki.

Zobacz też: Hyundai H350 w oficjalnej flocie pojazdów na Euro 2016

Hyundai od wielu lat zaangażowany jest w sponsoring sportowy, dzięki czemu pojazdy tej marki pojawiają się wśród imprez organizowanych przez federacje piłkarskie FIFA i UEFA.

Do tego dostawczy model H350 wykorzystywany jest do obsługi  startującego w rajdach WRC fabrycznego zespołu Hyundai Motorsport.

Źródło zdjęć: tourdepologne/szymongruchalski, Hyundai

Podziel się: