Reklama

Insignia z Jumperem na haku – tak się bawią Anglicy

Insignia z Jumperem na haku – tak się bawią Anglicy

Transportowa kaskaderka wprost z angielskiej prowincji 🙂 Policja z North Yorkshire zatrzymała Insignię z Jumperem na haku.

W środę 14 lutego trzech mieszkańców hrabstwa North Yorkshire w w północno-wschodniej Anglii zatrzymało przejeżdżający radiowóz, aby poinformować o osobowym pojeździe ciągnącym na przyczepie o wiele większego dostawczaka – zestaw wydawał się przeciążony i niestabilny.

Po przekazaniu informacji do innych patroli szybko udało się zlokalizować Vauxhalla Insignię (odpowiednik znanego dobrze u nas modelu Opla), który faktycznie ciągnął na przyczepie Citroena Relay (u nas znanego pod nazwą handlową Jumper) z zabudową kontenerową ze zintegrowaną alkową nad kabiną (Anglicy powiedzieliby, że to Luton van).

Reklama

Tak wyglądał z przodu zatrzymany w Tadcaster zespół pojazdów.

Oczywiście okazało się, że Insignia nie mogła ciągnąć na haku tak ciężkiej przyczepy. Co prawda, brytyjscy policjanci nie podali konkretnie o ile przekroczony zostały limity, ale sprawdziłem tak z czystej ciekawości, że Insignia 2.0 CTDI miała maksymalnie 1600 kg na haku.

Ponadto funkcjonariusze stwierdzili usterki oświetlenia lawety, a Insignia ma uszkodzoną oponę a do tego przez 600 dni nie miała opłaconego podatku.

Źródło zdjęć: North Yorkshire Police

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + dziewięć =