Reklama
stats

ITD Kraków: Iveco Daily z ładownością przekroczoną 7-krotnie

ITD Kraków: Iveco Daily z ładownością przekroczoną 7-krotnie

Zabrany dowód rejestracyjny i 1000 złotych mandatu to efekt kontroli chłodni na podwoziu Iveco Daily przeprowadzonej przez ITD Kraków.

We wtorek 4 lipca inspektorzy WITD Kraków zatrzymali na terenie miasta Iveco Daily IV generacji z zabudową chłodniczą i windą samozaładowczą.

Po sprawdzeniu dokumentów i rzeczywistej wagi okazało się, iż bus z 3,5-tonowym DMC był przeładowany o 3,8 tony, co oznacza, że auto miało przekroczoną ładowność aż 7-krotnie.

Reklama

Do tego inspektorzy, po zbadaniu spalin dymomierzem, stwierdzili przekroczenie dopuszczalnych norm. Jakby tego było mało z siłowników windy hydraulicznej wyciekał olej, a jedno z zewnętrznych lusterek Iveco było uszkodzone.

Zobacz też: Mercedes Sprinter miał 395 kg ładowności, ale ważył 5,5 tony

Wobec powyższych nieprawidłowości krakowscy inspektorzy zabrali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowca ukarany został mandatem karnym w łącznej wysokości 1000 złotych.

W zasadzie to zdziwiłbym się, gdyby tak skonfigurowana zabudowa z windą i w połączeniu ze zbudowaną na ramie Ivonką z bliźniaczymi kołami na tylnej osi nie była przeładowana.

W końcu ktoś tak dobrał podwozie i zabudowę, aby właśnie móc ominąć tacho, licencje, a czasem po prostu zakazy wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony, których przecież sporo w centrach miast…

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się: