ITD służbą mundurową – prace nad ustawą ruszyły

ITD służbą mundurową – prace nad ustawą ruszyły

Inspekcja Transportu Drogowego będzie służbą mundurową. Tak wynika z komunikatu opublikowanego przez GITD. Prace nad ustawą już ruszyły.

Pod koniec lutego Główny Inspektorat Transportu Drogowego umieścił na swojej stronie internetowej komunikat, z którego wynika, że Ministerstwo Infrastruktury ściśle współpracuje z kierownictwem GITD nad projektem ustawy mającej na celu zmianę statusu inspektora ITD na funkcjonariusza służb mundurowych.

GITD potwierdza, ze postulaty związków zawodowych ITD w sprawie m.in. zmian organizacyjnych, są słuszne a Ministerstwo Infrastruktury „podjęło wysiłek, aby wprowadzić je w życie”.

Reklama

Prace nad nowymi przepisami oraz nad ustawą o inspekcji transportu drogowego ruszyły a propozycje resortu infrastruktury mają być konsultowane zarówno przez przewoźników oraz przedstawicieli organizacji zrzeszających inspektorów, którzy teraz są tak naprawdę urzędnikami wchodzącymi w skład korpusy służby cywilnej.

Z kolei sami związkowcy, w postaci Rady Krajowej Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego, stwierdzają, że od lat brakuje odpowiednich regulacji prawnych zapewniających właściwą realizację zadań, do których została ITD powołana.

– Mówimy o tym od wielu lat. Aktualna sytuacja Inspekcji Transportu Drogowego jest spuścizną zaniedbań wielu lat stagnacji. Przez lata strona społeczna reprezentująca inspektorów ITD, tj. zwracała uwagę swoich przełożonych na pogarszającą się sytuację funkcjonowania naszej instytucji w kontekście oczekiwań Państwa. Nasze apele odbijały się jednak, jak groch o przysłowiową ścianę – wyczytać można na oficjalnej stronie ZZITD, gdzie stwierdzono, że wiążące decyzje nie zapadły a władze związkowe czekają na konkrety.

Źródło zdjęcia: WITD Szczecin

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dwanaście =