Reklama
stats

Iveco Daily będzie mieć mniejszego brata. To platforma Hyundaia

Iveco Daily będzie mieć mniejszego brata. To platforma Hyundaia

Co za news! Iveco Daily będzie mieć mniejszego brata. To platforma autorstwa koncernu Hyundai z DMC od 2,5 do 3,5 tony.

Dziś, czyli 1 lutego 2024 roku oficjalnie ogłoszono, że Iveco podpisało umowę w siedzibie Hyundai Motor Company w Seulu w Korei Południowej na dostawy innowacyjnej platformy opracowanej przez koreański koncern.

Co wiadomo o mniejszym bracie Iveco Daily? Bazą jest niskopodłogowa platforma modułowa z napędem elektrycznym i z dopuszczalną masą całkowitą od 2,5 do 3,5 tony.

Reklama

W ramach partnerstwa Hyundai ma produkować i dostarczać podwozia z kabiną dla Iveco, które trafią na rynek europejski. Resztą, czyli dystrybucją, sprzedażą, ale i kwestiami związanymi z konwersją pod konkretne wymagania klientów, zająć się ma Iveco.

Nowy średniej wielkości van oparty na platformie Hyundai Global eLCV będzie miał swoją premierę na IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 16–22 września w niemieckim Hanowerze.

Podczas uroczystego podpisania umowy partnerskiej obecni byli (od lewej) Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company, Ken Ramírez, wiceprezes wykonawczy i dyrektor globalnego działu pojazdów użytkowych i wodoru w firmie Hyundai Motor Company, Luca Sra, prezes jednostki biznesowej samochodów ciężarowych, Grupa Iveco oraz Gerrit Marx, dyrektor generalny Grupy Iveco.

W zasadzie tyle można dowiedzieć się ze wspólnego oficjalnego komunikatu Hyundai Motor Company oraz Iveco Group. Jednak pozwolę sobie spróbować już teraz zasugerować, że 8 stycznia 2024 roku na Consumer Electronics Show (CES) w amerykańskim Las Vegas marka Kia pokazała swoją platformę pojazdów eLCV.

Iveco Daily będzie mieć mniejszego brata. To platforma Hyundaia
A tak prezentuje się cała najnowsza gama LCV marki Kia. Wszystko na to wskazuje, że PV5 ze znaczkiem Iveco na przednim pasie trafi niebawem na europejskie rynki.

A, że marka Kia, jak i Hyundai to część koncernu Hyundai Motor Group. Zatem najprawdopodobniej platformą, na której Iveco oprze swój mniejszy model dostawczaka będzie właśnie ta, którą już zaprezentowano na targach CES.

Mowa zatem o Kia PV5, które umieściłem na zdjęciu głównym i które też ma być oferowane w Europie. Ponadto Kia w ramach tej samej rodziny modelowej przygotowała też jeszcze większy model PV7.

Źródło zdjęć: Kia, Hyundai

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 7 =