Reklama

Iveco Daily Blue Power z tytułem International Van of the Year 2018

Iveco Daily Blue Power z tytułem International Van of the Year 2018

Iveco Daily Blue Power z tytułem International Van of the Year 2018

Przyznawany od 1992 roku tytuł najlepszego samochodu dostawczego przyznawany jest przez jury składające się z dziennikarzy branżowych mediów. W 2018 roku 25
europejskich dziennikarzy zgłębiających tematykę pojazdów użytkowych wybrało na zwycięzce Iveco Daily z ekologicznej serii Blue Power.

Zobacz też: Iveco Daily z silnikiem 2.3 litra otrzyma układ SCR z AdBlue

Reklama

Blue Power to nowa linia dostawczaków Iveco, która składa się z trzech wersji modelu Daily, a pisałem o niej już w październiku (link powyżej).

W skład rodziny Iveco Daily Blue Power wchodzi bezemisyjny Daily Electric oraz Daily Hi-Matic Natural Power, czyli pierwszy lekki pojazd dostawczy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) wyposażony został w 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Do tego gamę uzupełnia Daily Euro 6 RDE 2020 Ready, który jaki pierwszy na rynku dostawczak spełnia wymagania pomiaru emisji spalin w rzeczywistych warunkach jazdy RDE (ang. Real Driving Emissions), które wejdą w życie dopiero w 2020
roku.

Zobacz też: Ogólnopolskie premiery pojazdów użytkowych na Fleet Market 2017

Statuetkę International Van of the Year 2018 wręczono oficjalnie we wtorek 22 listopada na międzynarodowych targach branży transportu drogowego SOLUTRANS w Lyonie we Francji. Nagrodę odebrał Pierre Lahutte, prezes marki Iveco.

W swojej 26-letniej historii tytuł International Van of the Year już po raz trzeci przyznano Iveco Daily – pierwszy w 2000 roku (III generacja), następnie w 2015 roku (VI generacja) i obecnie (VI generacja, linia Blue Power).

Źródło zdjęć: Iveco

Podziel się: