Reklama

Iveco Daily miało 361 kg ładowności – na wadze wyszło 6800 kg

Iveco Daily miało 361 kg ładowności – na wadze wyszło 6800 kg

Zatrzymane przez ITD pod Lublinem Iveco Daily miało 361 kg ładowności – na wadze wyszło 6800 kg. Podobną wagę miał też inny dostawczak.

W piątek 7 sierpnia inspektorzy z WITD Lublin prowadzili działania w miejscowości Kalinówka ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu przeładowanych dostawczaków.

Jednym z rekordowo przeładowanych pojazdów z 3,5-tonowym DMC było Iveco Daily na bliźniakach i z HDS-em. W dowodzie rejestracyjnym wpisano, że ładowność tego pojazdu nie powinna przekroczyć 361 kg, ale po zważeniu ukazało się, że z towarem ten “Dajlak” waży 6,8 tony.

Zobacz też: Mercedes Sprinter z silnikiem 2.0 wchodzi do oferty

Za przekroczenie ładowności o ponad 900% kierowca Iveco ukarany został maksymalnym mandatem w wysokości 500 złotych, a do tego nakazano przeładowanie nadmiaru ładunku.

Zobacz też: Przeładowany Crafter od 3 lat bez przeglądu i z kręconym licznikiem

Drugim rekordowo ciężkim tego dnia dostawczakiem było inne Iveco Daily – również na bliźniakach i z HDS-em. Ważące 6300 kg auto przewoziło niczym nie zabezpieczoną przed przemieszczeniem kostkę brukową.

W tym przypadku, poza 500-złotowym mandatem za przeciążenie pojazdu, kierowca otrzymał kolejny mandat (również 500 złotych) za brak odpowiedniego zamocowania ładunku na skrzyni ładunkowej.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Komentarze