Reklama

Przeładowany Crafter od 3 lat bez przeglądu i z kręconym licznikiem

Przeładowany Crafter od 3 lat bez przeglądu i z kręconym licznikiem

ITD zainteresowało się tą autolawetą, bo powinna mieć viaBOX-a. Przeładowany VW Crafter od 3 lat bez przeglądu i z kręconym licznikiem na A4.

Nie tylko w totolotku trafiają się kumulacje 😉 W poniedziałek 10 sierpnia inspektorzy ITD zajmujący się elektronicznym poborem opłat zwrócili uwagę na autolawetę na podwoziu Volkswagena Crafter I, który przewoził na najeździe VW LT 35.

Zobacz też: Polski bus z pijanym kierowcą jeździł po parkingu przy A4 w Niemczech

Reklama

Doświadczenie „Krokodyli” nakazało wyjaśnić zaistniałą sytuację, bowiem Crafter na bliźniakach nie posiadał viaBOX-a, chociaż przewoził ciężki furgon „na plecach”.

Oznaczać to mogło dwie rzeczy: albo to był Crafter serii 50 (5-tonowe DMC), który przejechał odcinek „A4-ki” bez uiszczenia odpowiedniej opłaty, albo ktoś zarejestrował takie auto na 3,5 tony, aby uniknąć m.in. płatności viaTOLL.

Szybko okazało się, że w tym przypadku, to jednak ta druga opcja. Pomimo 3,5-tonowego DMC żółty Crafter ważył realnie 4,8 tony, a do tego okazało się, że od maja 2017 roku nie przeszedł obowiązkowego corocznego badania technicznego.

Do tego wyszły uszkodzenia autolawety, w tym awarie oświetlenia, kierunkowskazów czy lusterka, a jedna z tablic nie posiadała legalizacji.

Na koniec inspektorzy ITD odkryli, że aktualnie kontrolowany przez nich Crafter ma o 180 000 mniej kilometrów niż wpisał do systemu diagnosta podczas ostatniej wizyty w połowie 2017 roku!

Ostatecznie kierowcy autolawety zakazano dalszej jazd i poza mandatem karnym „Krokodyle” zawezwały na miejsce policjantów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa w sprawie przebiegu Craftera.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: