Reklama
stats

Boxer od 2 lat bez przeglądu a przyczepa bez jednego koła

Boxer od 2 lat bez przeglądu a przyczepa bez jednego koła

Zatrzymany na obwodnicy Krakowa Peugeot Boxer od 2 lat jeździł bez przeglądu a ciągnięta przez busa przyczepa poruszała się bez jednego koła.

W czwartek 18 lutego inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymali na obwodnicy Krakowa białego Peugeota Boxera ciągnącego dwuosiową przyczepę.

Powodem kontroli był brak przedniego lewego koła w przyczepie, ale w trakcie inspekcji stanu technicznego „Krokodyle” odkryli też, że nie miała ona ubezpieczenia OC.

Reklama

Zobacz też: Silniki OM654 dla Mercedes Sprintera z fabryki w Jaworze

Inspektorzy ITD zauważyli także, że furgon ma rozbitą szybę czołową, uszkodzone lewe lusterko oraz zbite tylne klosze świateł a na lewym boku brakowało bocznej szyby – jej miejsce zaklejono czarną folią.

Okazało się też, że dowód rejestracyjny Boxera został już zatrzymany w 2019 roku przez policję za brak obowiązkowego badania technicznego – ostatni przegląd zrobiony został niemal 3 lata temu.

Ostatecznie kontrola ITD zakończyła się poinformowaniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku polisy OC, a do zatrzymano dowód rejestracyjny furgonu. Kierującemu zestawem wydano też zakaz dalszej jazdy oraz ukarano go mandatem w wysokości 1 000 zł.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: