Reklama

Iveco Daily odjechało z miejsca kontroli na lawecie – 8 ton na wadze

Iveco Daily odjechało z miejsca kontroli na lawecie – 8 ton na wadze

Zatrzymane przez “Krokodyli” Iveco Daily odjechało z miejsca kontroli na lawecie. Za 8 ton na wadze ITD kierowca ukarany został mandatem.

W piątek 28 maja małopolscy inspektorzy ITD w miejscowości Czchów przy drodze krajowej nr 75 zatrzymali do sprawdzenia Iveco Daily na bliźniakach i z windą.

Zarejestrowany na 3,5 tony pojazd przewoził węgiel zapakowany w worki. Po zważeniu okazało się, że rzeczywista masa busa została przekroczona o 4,5 tony.

Reklama

Zobacz też: VW Crafter ważył 10350 kg – kierowca z mandatem 500 złotych

Oczywiście, taki “wynik” nie umywa się do innych przeciążonych pojazdów zatrzymanych przez ITD w ciągu choćby ostatnich miesięcy.

Jednak warto odnotować, że w tym przypadku na miejsce zawezwana została pomoc drogowa w postaci “solówki” z płytą hydrauliczną, która bez męczącego ręcznego rozładunku zabrała z punktu kontrolnego przeciążonego dostawczaka.

Oczywiście kierowca otrzymał maksymalny 500-złotowy mandat, co jest symboliczną karą za takie przekroczenie DMC busa, który w tym konkretnym wypadku miał fabryczne DMC na poziomie 3,5 lub 5 ton (bo na takich felgach i z bliźniakami występują obie wersje z homologacją N1).

Źródło zdjęć: WITD Kraków

Podziel się: