Reklama

VW Crafter ważył 10350 kg – kierowca z mandatem 500 złotych

VW Crafter ważył 10350 kg – kierowca z mandatem 500 złotych

Zatrzymany w Radomiu dostawczy VW Crafter ważył 10350 kg – kierowca z mandatem 500 złotych musiał przeładować nadmiar towaru na inne auta.

Przyznam, że aż tak przeciążonego Volkswagena Craftera nie opisywałem jeszcze na łamach dostawczakiem.pl. Bo o ile sięgam pamięcią granicę 10 ton przekraczało nieraz Iveco Daily, Renault Mascott, Volkswagen LT I generacji czy Mercedes Vario zarejestrowany na 3,5 tony.

Zobacz też: Mercedes Vario 814D ważył prawie 10 ton przy 3500 kg DMC

Reklama

Obciążenie tylnej osi było na tyle duże, że aż wygięło pióra resorów w drugą stronę…

W każdym razie teraz do tej wagi ciężkiej wszedł niespodziewanie Crafter II generacji – produkowany w Białężycach pod Wrześnią model dostępny jest w kilku wariantach tonażowych, z czego DMC nie przekracza 5,5 tony.

Nie przeszkadzało to jednak sprzedać takiego 5,5-tonowego podwozia z zabudową kontenerową oraz windą z homologacją N1, czyli do 3,5 tony.

A, że taka kompletacja na bliźniakach na pewno nie była przypadkowa, potwierdzają zdjęcia zrobione przez inspektorów ITD, którzy w sobotę 22 maja w Radomiu zatrzymali taki pojazd.

Wykonane przez Krokodyli pomiary wskazały, że przewożący napoje dostawczy Volkswagen ważył 10350 kg, czyli ponad dopuszczalną masę całkowitą przewoził aż 6850 kg!

Zobacz też: Brygadówki z akcyzą – przeznaczone zasadniczo do przewozu osób

Skontrolowany Crafter wiózł o blisko 7 ton więcej niż pozwalał na to wpis w dowodzie rejestracyjnym!

Najciekawsze jest to, że kierowca Craftera otrzymał maksymalny w przypadku przeciążenia pojazdu do 3,5 tony mandat w wysokości 500 złotych.

Do tego, co jest normalną procedurą w takich przypadkach, nakazano rozładowanie nadmiaru towaru na inne podstawione pojazdy.

Trochę to dziwne, bo w wielu przypadkach zdarzało się, że inspektorzy ITD potrafili zatrzymać dowód rejestracyjny takiej ciężarówki z kategorią N1 przy „wynikach” ważenia na poziomie 7-8 ton.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: