VW Crafter na pusto ważył 4350 kg – ważenie w Gniewie

VW Crafter na pusto ważył 4350 kg – ważenie w Gniewie

Zatrzymany VW Crafter na pusto ważył 4350 kg – ważenie w Gniewie skończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przyciężkiego Volkswagena.

Słowem wstępu przyznam, że jak dotychczas odkąd prowadzę dostawczakiem.pl nie pamiętam sytuacji, żeby zatrzymany do kontroli bus ważył na pusto aż tyle…

Zobacz też: Iveco Daily na pusto ważyło 3,9 tony – ITD zatrzymała dowód

Reklama

Chodzi dokładnie o chłodnię na podwoziu Volkswagena Craftera zatrzymaną we wtorek 19 maja w Gniewie na drodze krajowej nr 91 pośród 9 innych busów – tak na marginesie wszystkie było przeładowane.

Mający 3,5 tony DMC VW Crafter nie przewoził w trakcie kontroli ITD żadnego ładunku, a mimo to na wagach okazało się, że jego realna masa doszła do 4350 kg!

Z jednej strony można to tłumaczyć tym, że bliźniacze koła, zabudowa izotermiczna z agregatem chłodzącym a do tego winda muszą swoje ważyć, ale i tak 850 kg poza skalą przeznaczoną dla prawa jazdy kategorii B robi wrażenie.

Zobacz też: Test z Czytelnikiem: Renault Master 2.3 dCi 165 (wideo, zdjęcia)

Ostatecznie inspektorzy z oddziału terenowego w Starogardzie Gdańskim zatrzymali w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów dowód rejestracyjny Craftera ze względu na niezgodność masy własnej pojazdu z danymi wpisanymi do dokumentów tegoż auta.

PS: Niestety, na zdjęciach upublicznionych przez WITD Gdańsk z tych kontroli nie widać przeciążonego na pusto Craftera, tylko VW LT 40 z końcowych lat produkcji, ale warto zauważyć, że do rozładunku „LT-ka” podstawić się musiała aż „solówka” MAN-a.

Na szczęście poza tym, że ważenie busów odbywało się w Gniewie, to… ważenie busów nie odbywało się podobno w gniewie 😉

Źródło zdjęć: WITD Gdańsk

Podziel się: