Reklama

4500 kg na pusto? Przeładowane Iveco Daily na wagach w Wilcznej

4500 kg na pusto?  Przeładowane Iveco Daily na wagach w Wilcznej

Aż 4500 kg na pusto przy 3500 kg DMC. Przeładowane Iveco Daily wpadło na wagach w Wilcznej przy drodze krajowej nr 92.

W środę 20 października inspektorzy ITD z oddziału w Koninie prowadzili działania przy drodze krajowej nr 92. Wśród zatrzymanych tego dnia pojazdów znalazło się dostawcze Iveco Daily ze specjalistyczną zabudową przystosowaną do przewozu zwierząt.

Kierowca jeszcze przed wjechaniem na wagi mówił, że jedzie na pusto, ale wyniki na wagach i tak wyszły znacznie poza dopuszczalne w tym wypadku 3,5 tony.

Reklama

Zobacz też: Iveco Daily z mikrodrzwiami do kabiny sypialnej

Wynik o tonę większy to po części “zasługa” tego, że pojazd został doposażony przez firmę w windę, co spowodowało zwiększenie masy własnej o kilkaset kilogramów.

Do tego “Krokodyle” zainteresowali się orurowaniem przedniego zderzaka – jak się okazało nie miało on wymaganej prawem homologacji.

Ostatecznie wielkopolscy inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny busa oraz wydano zakaz dalszej jazdy, a kierowcę Ivana ukarano mandatem karnym.

Tak sobie myślę, że odkąd prowadzę od końca 2015 roku dostawczakiem.pl to największe przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej na pusto. Ale pewnie wystarczy wymontować windę czy halogeny z orurowaniem i diagnosta znowu podbije pieczątkę…

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: