Reklama

Ducato L4H2 na niesprawnej przyczepie podpiętej do Mercedesa E-klasy

Ducato L4H2 na niesprawnej przyczepie podpiętej do Mercedesa E-klasy

Kolońska policja zatrzymała rzucający się w oczy transport, czyli Fiata Ducato L4H2 na niesprawnej przyczepie podpiętej do Mercedesa E-klasy.

Niemieccy funkcjonariusze z wydziału policji autostradowej w piątek 14 stycznia około godziny 11:00 podczas patrolu autostrady A1 zwrócili uwagę na specyficzny zestaw pojazdów poruszający się na wysokości dzielnicy Bocklemünd/Mengenich.

Zobacz też: 12 000 złotych kary za brak kabiny sypialnej w Sprinterze

Reklama

Może dla laika taki zestaw na B+E nie wyróżniał się za bardzo, ale doświadczeni mundurowi od razu zatrzymali kierowcę Mercedesa E-klasy, do którego podpięta została dwuosiowa laweta.

Na przyczepie przewożony był dostawczy Fiat Ducato, co od razu wzbudziło wątpliwości kolońskich policjantów odnośnie przekroczenia wartości dopuszczalnego uciągu na haku osobowego Mercedesa i przekroczenia DMC samej lawety o 1200 kg.

W trakcie kontroli okazało się, że hamulce w przyczepie posiadają istotną dla bezpieczeństwa usterkę. Jakby tego było mało na tablicy rejestracyjnej przyczepy umieszczono sfałszowaną naklejkę oraz podrobiony wpis w dowodzie rejestracyjnym potwierdzający przeprowadzone rzekomo badanie techniczne.

Wobec powyższego kontrola dla 53-letniego kierowcy zakończyła się nie tylko karą za niewłaściwy dobór środków transportu, ale odpowiadać też będzie za fałszowanie dokumentów.

PS: Uprzedzam pytania czy domysły: niemiecka policja nie podała, jakiej narodowości był kierujący zestawem na B+E.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: