Reklama
stats

Iveco Daily ważyło 8 ton – najwyższa grzywna i parking strzeżony

Iveco Daily ważyło 8 ton – najwyższa grzywna i parking strzeżony

Zarejestrowane na 3,5 tony 7-tonowe Iveco Daily ważyło 8 ton. Kierowca ukarany został najwyższą grzywną a auto trafiło na parking strzeżony.

W czwartek 17 lutego małopolscy inspektorzy ITD zatrzymali w miejscowości Brzuchania przy drodze krajowej nr 7 Iveco Daily. Zarejestrowanym na kategorię prawa jazdy B pojazdem przewożono łącznie 8 krów.

Zobacz też: 4500 kg na pusto? Przeładowane Iveco Daily na wagach w Wilcznej

Reklama

W celu szczegółowych oględzin potwierdzających stan przewożonego bydła wezwano na miejsce kontroli Inspekcję Weterynaryjną, która nie stwierdziła uchybień w zakresie transportu żywca.

Jednak spore zastrzeżenia miały „Krokodyle” odnośnie realnej wagi – pomiar wykazał 8 ton a co ciekawe w dowodzie rejestracyjnym wpisano, że ładowność nie przekracza 500 kg

Inspektorzy ITD ukarali wobec tego kierowcę 7-tonowej ciężarówki zarejestrowanej na 3,5 tony maksymalną grzywną w wysokości 3000 zł a do tego zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu za podejrzenie naruszenia konstrukcji pojazdu.

Dodatkowo pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej pilotowano Iveco do niedalekich Słomnik w celem rozładunku zwierząt w rzeźni, aby następnie doprowadzić pojazd na parking strzeżony.

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się: