Reklama

Jeden ważył na pusto 3450 kg a drugi 3900 kg. Też na pusto

Jeden ważył na pusto 3450 kg a drugi 3900 kg. Też na pusto

Inspektorzy z Piotrkowa Trybunalskiego prowadzili kontrole wagowe 3,5-tonowych busów. Jeden ważył na pusto 3450 kg, drugi 3900 kg…

W sumie można rzec: dzień jak co dzień w tzw. transporcie lekkim, który taki lekki do końca nie jest. W czwartek 4 kwietnia inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili kontrole wagowe 3,5-tonowych busów na drodze ekspresowej S8 w okolicy Wolborza.

Łącznie wytypowano do sprawdzenia realnej masy własnej 7 busów i każdy z nich był przeładowany. W jednym przypadku pojazd ważył ponad 6,5 tony, ale „Krokodyle” zdecydowali się dwukrotnie zważyć tego busa.

Reklama

Jak się okazało inspektorzy wiedzieli, co robią, bo po rozładowaniu bus ważył 3450 kg, choć według wpisu w dowodzie rejestracyjnym powinien 3042 kg. W związku z tym kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Jeszcze bardziej jaskrawym przykładem transportowej patologii był bus ważący z ładunkiem 6300 kg, ale po opróżnieniu paki okazało się, że realna masa samego auta to 3,9 tony.

Oczywiście i w tym wypadku kierowca otrzymał wysoki mandat karny oraz zatrzymany został dowód rejestracyjny z uwagi na niezgodność wpisu w dokumencie pojazdu ze stanem faktycznym.

Źródło zdjęcia: WITD Łódź

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 11 =