Reklama

Jeden bus ważył 9500 kg a drugi 6100 kg – na krajówce po staremu

Jeden bus ważył 9500 kg a drugi 6100 kg – na krajówce po staremu

ITD zatrzymała dwa przeładowane Iveco Daily. Jeden bus ważył 9500 kg a drugi 6100 kg – na krajówce po staremu, zwłaszcza w czasach zarazy.

Warmińsko-mazurscy inspektorzy ITD w poniedziałek 30 marca prowadzili działania kontrolne na drodze ekspresowej S7 w okolicach miejscowości Małdyty (powiat ostródzki).

„Krokodyle” wytypowali tego dnia do kontroli dwa identyczne Iveco Daily, które przewoziły elementy ogrodzenia na 600-kilometrowej trasie.

Reklama

Oba „Dajlaki” miały 3,5-tonowe DMC przy 640-kilogramowej ładowności, ale na wagach ITD wyniki były zdecydowanie wyższe.

Zobacz też: Test z Czytelnikiem: Renault Master 2.3 dCi 165 (wideo, zdjęcia)

Jeden z busów ważył 9,5 tony a drugi 6,1 tony. Jak podkreślają sami inspektorzy, oba dostawcze pojazdy należały do tej samej firmy i do przewozu takiego ładunku zamiast dwóch dostawczaków powinno się zaangażować jeszcze 12 takich samych busów!

Ostatecznie obu kierowców ukarano mandatami za ujawnione wykroczenia. Mogli odjechać z miejsca kontroli dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru na inne pojazdy.

PS: To naprawdę nie jest prima aprilisowy żart. To codzienność w transporcie krajowym. A że ostatnio kontroli „zielonych” jest mniej przez zaangażowanie ITD w działania na granicach, to nie ma się co dziwić, że teraz gabaryty „idą” nawet w dzień.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się: