Reklama
stats

Jeden bus ważył na pusto 3800 kg. Inny odjechał na lawecie

Jeden bus ważył na pusto 3800 kg. Inny odjechał na lawecie

„Krokodyle” z Łodzi typowali do sprawdzenia tylko busy. Jeden z nich ważył na pusto 3800 kg. Inny odjechał na lawecie z punktu kontrolnego.

Podczas przeprowadzonej w środę 8 listopada akcji inspektorzy ITD mieli za zadanie sprawdzać na terenie Łodzi realne masy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

Oczywiście w ramach działań kontrolowano także czy prowadzące pojazdy osoby posiadają odpowiednie ku temu uprawnienia kierowców, ale także stan techniczny czy poprawność zabezpieczenia ładunków.

Reklama

W ciągu całej akcji łódzcy inspektorzy zatrzymali 10 przeładowanych busów. „Rekordzistą” był pojazd ważący 6 ton, ale większą patologię panującą w transporcie/dystrybucji podkreślił inny samochód do 3,5 tony, który po całkowitym rozładunku ważył ponad 3,8 tony. I to – jak podkreślają inspektorzy WITD Łódź – z niepełnym zbiornikiem paliwa.

 W akcji na tzw. „kolanku” przy alei Włókniarzy 10 busów z wszystkich skontrolowanych pojazdów było przeładowanych.

Inspektorzy nie mieli innego wyjścia jak zatrzymać dowód rejestracyjny z powodu stwierdzonej niezgodności danych, czyli stan faktyczny różnił się od wartości wpisanej w pole G „Masa własna” oraz w rubryce „Dopuszczalna ładowność”.

Do tego wśród zatrzymanych tego dnia dostawczaków był pojazd, którego przegląd techniczny skończył się w czerwcu 2022 roku a w styczniu 2023 roku podczas policyjnej kontroli dowód rejestracyjny został zatrzymany. W tym wypadku spotkanie z „Krokodylami” skończyło się usunięciem auta z punktu kontrolnego za pomocą lawety.

Na wykonanych przez inspektorów WITD Łódź zdjęciach widać, że często na wagę zapraszane były Dajlaki na bliźniakach z zabudową typu chłodnia. Przypadek? Nie sądzę 😉

Kierowcy, którzy dopuścili się wykroczeń karani byli grzywnami i mogli oni kontynuować jazdę dopiero po rozładunku nadmiaru towaru na inne pojazdy. Łącznie podczas całej akcji inspektorzy ITD wystawili mandaty na sumę 7000 złotych.

Źródło zdjęcia: WITD Łódź

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Wojtkowsky

    10 przeładowanych busów a mandaty w sumie na 7000? przecież to jest śmiech na sali

Komentarze zamknięte.