Daily przeciążone bez ładunku. Chłodnia ważyła 3700 kg na pusto

Daily przeciążone bez ładunku. Chłodnia ważyła 3700 kg na pusto

Zatrzymany bus ważył z towarem za dużo, ale i po rozładunku było ciągle za ciężko… Iveco Daily przeciążone bez ładunku – chłodnia ważyła 3700 kg na pusto!

Transportowej patologii ciąg dalszy 🙂 W czwartek 28 maja inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do zważenia na drodze krajowej nr 12 chłodnię na podwoziu Iveco Daily.

Zobacz też: VW Crafter na pusto ważył 4350 kg – ważenie w Gniewie

Reklama

Po zważeniu, które odbywało się w Chojnowie Nowym nieopodal Chełma, okazało się, że zarejestrowany na 3,5 tony pojazd ważył w rzeczywistości 4,9 tony.

Lubelscy inspektorzy ITD postanowili jednak zważyć „Dajlaka” jeszcze raz bez żadnego ładunku na pace.

Wynik 3,7 tony skutkował tym, że „Krokodyle” zatrzymały dowód rejestracyjny Iveco, które usunięte zostało na koszt właściciela lawetą. Do tego kierujący busem otrzymał 500-złotowy mandat.

Pytanie teraz do Was Czytelnicy: jak właściciel załatwi kwestię u diagnosty, który podbije mu „papier”, że pojazd waży już poniżej 3,5 tony i ma nawet te 120 kg (oczywiście przykładowo) ładowności?

Zdejmie kontener i pojedzie z samą ramą do stacji kontroli pojazdów na badanie? Czy nigdzie nawet nie będzie musiał jeździć? 😉

PS: Ciężka musiała być ta zabudowa, skoro „Ivan” nie miał ani kabiny sypialnej, ani windy…

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: