Reklama
stats

Iveco Daily ze „skręconym” o 480 000 kilometrów licznikiem

Iveco Daily ze „skręconym” o 480 000 kilometrów licznikiem

Policjanci z Nakła nad Notecią zatrzymali do kontroli Iveco Daily ze skręconym o 480 000 kilometrów licznikiem. Teraz sprawę będą wyjaśniać kryminalni.

Przypomina mi się taka sytuacja, kiedy zapytany o przebieg w mocno wysłużonym  dostawczaku właściciel odpowiedział: Panie, a kto to wie!

Podobnie tłumaczyć się będą pewnie osoby mające związek z 3,5-tonowym Iveco Daily, które w czwartek 9 stycznia zatrzymali policjanci „drogówki” z Nakła nad Notecią.

Reklama

W trakcie kontroli drogowej w miejscowości Gorzeń mundurowi stwierdzili znaczną rozbieżność między aktualnym stanem licznika, a danymi wpisanymi przez diagnostę.

Zobacz też: Używany: Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Różnica wynosiła niemal 480 000 kilometrów! Teraz „skręconym” licznikiem w Ivanie zajmą się kryminalni, którzy ustalać będą okoliczności, w jakich powstały rozbieżności w odczytach.

Warto przypomnieć, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Według obecnego prawa odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która cofa licznik – ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, jak i właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi!

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się: