Reklama
stats

Jak rozliczyć transport szybko, bez zbędnych formalności unikając kar i mandatów?

Jak rozliczyć transport szybko, bez zbędnych formalności unikając kar i mandatów?

Ogrom przepisów, ustaw, zakazów i dokumentów w transporcie międzynarodowym nie rozpieszcza przedsiębiorców.

Regulacje, które nieustannie się zmieniają. Normy, które dotyczą jednego rodzaju przewozów a nie obowiązują w przypadku drugich.

Dodatkowe opłaty, pozwolenia, gwarancje … zrozumie tylko ten, kto z transportem międzynarodowym miał do czynienia w praktyce. Dodajmy do tego, ustawę o płacy minimalnej obowiązującą w poszczególnych państwach.

Reklama

Zaznaczając, że każde z tych państw rządzi się własnymi prawami, osobnymi stawkami, włączeniami i wymaganymi dokumentami. Kontrowersyjną rzeczą staje się również konflikt w zakresie delegowania pracowników do niektórych państw członkowskich w Unii Europejskiej.

Podsumowując, czy gdy zakładaliście firmy transportowe myśleliście o perspektywie zastania prawnikami, politykami lub księgowymi? Czy raczej przyświecał Wam cel posiadania własnej floty, kilku Kierowców i spokojnie funkcjonującej firmy?
A jak sytuacja wygląda w transporcie do 3,5 tony (busy)?

Tu robi się naprawdę ciekawie. Przykładowo, Kierowca busa w Niemczech niby nie musi mieć założonego tachografu, ale już obowiązek dokumentowania swojego czasu pracy posiada i podlega regulacjom płacy minimalnej.

W takim razie, w jaki sposób Kierowca busa ma uwodnić ile czasu pracował na terenie Niemiec, ile zajął mu odpoczynek a ile czasu wykonywał inne czynności? Obecnie Kierowcy radzą sobie, zapisując te dane za pomocą specjalnych formularzy dostępnych na stronach niemieckich urzędów. Jednak w przypadku kontroli okazuje się, że taka forma rejestracji czasu pracy nie zawsze jest uznawana i wypisywane są mandaty.

Biorąc pod uwagę, że wielu przedsiębiorców ma ten sam problem, którym jest ilość przepisów w transporcie międzynarodowym, ich interpretacja i stosowanie w praktyce, wprowadzono na rynek innowacyjną aplikację TACHOBUS, która w sposób automatyczny rozlicza przewozy międzynarodowe w zakresie delegacji oraz płac minimalnych.

Poznajcie aplikację TACHOBUS:

• Wylicza płace minimalne we wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, a w szczególności na terenie: Republiki Francuskiej, Niemiec, Austrii, Włoch czy Holandii.

• W sposób kompleksowy tworzy kompleksową ewidencję czasu pracy, wraz z wyrównaniem do płac minimalnych w poszczególnych państwach członkowskich, jak również uwzględnia wszystkie pozostałe składniki wynagrodzenia przewidziane przepisami prawa.

• Dostarcza rozliczenie podróży służbowej pracownika, w szczególności Kierowcy wraz z automatycznym wyliczeniem kwoty diet, jak też ryczałtów noclegowych, w przypadku braku zapewnienia miejsca noclegowego oraz brak przedstawienia rachunku.

• Udostępnia lokalizację GPS Kierowcy, na terenie kraju jak również w przypadku przewozu wykonywanego za granicą, wraz z aktualnym określeniem jego położenia na mapie oraz aktualnie wykonywanego rodzaju aktywności

• Daje możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym aktualnego rodzaju aktywności kierowcy za pośrednictwem dostarczonego Panelu Klienta

• Automatycznie tworzy druki podróży służbowej dla Kierowców, z podaniem dokładnej kwoty diet, czy tzw. ryczałtów noclegowy, w przypadku braku zapewnienia noclegu, wraz z automatycznym wskazaniem miejsc i czasu przekraczania granicy, jak również miejsc noclegów.

TACHOBUS jest kompleksowym rozwiązaniem zarówno dla Kierowców pojazdów ciężarowych, jak i pojazdów do 3,5 tony. Skontaktuj się z nami, wypróbuj aplikację za darmo i zobacz jak przepisy w transporcie stają się proste: www.tachobus.pl.

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś/chciałabyś bezpłatnie wypróbować aplikację, skontaktuj się z nami: +48 577 413 000.

Aplikacja mobilna TACHOBUS – powstała w wyniku zapotrzebowania rynku na innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla sektora usług transportowych.

Zaproponowane rozwiązanie, pozwala na nowoczesne podejście do kwestii rozliczania pracowników oraz osób samozatrudnionych wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w transporcie drogowym rzeczy.

TACHOBUS jest liderem w zakresie automatycznego rejestrowania aktywności kierowcy, dokumentowania przebiegu podróży służbowej jak również lokalizacji pojazdów.

Zespół merytoryczny tworzący oraz stale monitorujący prace aplikacji, składa się wyłącznie ze specjalistów związanych od lat z branżą transportową, a doświadczenie i wiedza poszczególnych specjalistów z zakresu krajowego oraz unijnego prawa pracy przekłada się wprost na wiarygodność i rzetelność danych generowanych przez samą aplikacje, zaś wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych pozwala na wykonywanie wszystkich powyższych zadań w sposób niemalże automatyczny.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: